За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Всім привіт. У тих, хто вибирає собі графік навчання, часто виникає питання. Як часто слід займатися, і можна обмежитися курсами вихідного дня? Питання дуже цікаве. Особливо для тих, хто живе у великих містах і витрачає на дорогу до двох-трьох годин у день. У цій статті ми порівняємо плюси і мінуси занять по вихідним.

Зміст статті:

 За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Як це відбувається

Курси англійської вихідного дня зазвичай тривають часом довше, ніж звичайні. Або вони поєднані. Тобто ті, хто займається три-чотири дні на тиждень, зазвичай приходять, вчать тему за підручником, виконують завдання з викладачем, практикуються в живих діалогах, і все це протягом 60-90 хвилин. Потім дається домашнє завдання, студенти виконують його до наступного заняття, і починається нова тема.

На вихідних зазвичай поєднують 2-3 уроку в один. Це або ті ж курси, де проходять теми, але вже по кілька за день, або тренінги. На тренінгах студенти більше взаємодіють між собою, там більше різних завдань і рівень залучення. Але і коштує таке навчання дорожче.

Плюси і мінуси вивчення англійської по вихідних

Очевидні плюси:

 • Ви приходите на заняття не таким виснаженим, як після робочого дня. Адже якщо ви працюєте з 9 до 18, то потрібно спочатку зібратися, потім витратити до години на дорогу до роботи, відпрацювати дев’ять годин, і потім ще годину їхати від роботи до школи. До початку уроку англійська буде останнім, про що вам захочеться думати.
 • На тривалих сесіях у вас більше можливостей вникнути в матеріал. З одного боку, до другого годині ви вже подустанете, але з іншого, при грамотно складеному плані заняття вашу увагу буде триматися.
 • У вихідний день ви можете звільнити голову від побутових речей і сконцентруватися на англійській. Думати про нього перед курсами, готуватися, і потім перетравлювати в голові інформацію день після занять.
Читайте також:  Відео-уроки англійської мови А. Драгункина

Мінуси:

 • Якщо курс триває більше чотирьох годин, ви фактично позбавляєте себе вихідних. З понеділка по п’ятницю потрібно приходити на роботу, а потім ще і в кінці тижня на курси англійської. А відпочивати, питається, коли? Кому-то буде складно пожертвувати особистим вихідним на користь чогось корисного. Але в той же час є багато молодих людей, які терпіти не можуть безделие, і з легкістю готові зайняти свій день чим завгодно. Аби не сидіти вдома.
 • Робочий тиждень — занадто велика перерва. За цей час ви забудете частину вивченого матеріалу. Від перерви на один-два дні нічого страшного не станеться, а от за п’ять — так. Тому якщо вже ви вирішите займатися тільки по вихідних, постарайтеся в будні виділяти хоча б за п’ятнадцять хвилин на повторення.

 За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Кому це підійде

Задайте собі питання. Як часто ви можете займатися англійською? Проаналізуйте свій графік і постарайтеся відповісти чесно. Чи дійсно у вас настільки насичені будні, що ви не можете приділити іноземної мови навіть дві години на день? Або, можливо, час є, але вам просто його шкода? Тоді так ви хочете вивчити мову?

Як би там не було, ми в будь-якому випадку рекомендуємо вам займатися як можна частіше. Краще три дні в тиждень по годині, ніж шість годин у неділю. З тієї простої причини, що для закріплення нової інформації потрібна регулярна практика. Чим частіше, тим краще. Аж до 4-5 днів на тиждень. Вчити англійську мову на вихідних дозволено тим, у кого протягом тижня часу немає зовсім.

На що звернути увагу при виборі курсів

Зараз опустимо очевидні критерії кшталт ціни, віддаленість від дому, викладацького складу і так далі. Давайте пройдемося по менш очевидним характеристиками.

 • Формат занять. Чи Будете ви сидіти в групі і слухати лекцію? Або це буде у форматі шкільного уроку? Або ж у вигляді неформального тренінгу?
 • Які правила діють в школі. Наприклад, у деяких групах введені штрафи за використання російської мови, або за невиконання домашнього завдання. Для кого-то це плюс, а хто-то буде не готовий.
 • Додаткові фішки. Проводяться розмовні клуби? Є носії мови? Можливо, особливі методики? Ігри?

Майже скрізь є перше безкоштовне заняття. Ви можете вибрати кілька вподобаних шкіл і сходити на пробне до всіх, щоб потім вибрати.

Як максимально ефективно використовувати вихідні

Окей. Припустимо, ви зважили всі плюси і мінуси, врахували ризики і прийшли до висновку, що курси на вихідних — це ваш варіант. І якщо вже в будні вчитися не виходить, потрібно вичавити з суботи та неділі макисмум. Як це зробити?

Читайте також:  Мультфільми для вивчення англійської мови

Враховуйте свій режим

Хтось продуктивний в першій половині дня, у кого-то пік активності ближче до вечора. Це обов’язково потрібно враховувати. Наприклад, якщо ваш робочий день починається о 10 годині, то записуватися на курси, які починаються в 8, буде не кращою ідеєю. Мозок просто не встигне увійти в робочий стан, і перші кілька годин заняття ви не засвоїте.

Якщо у вас багато справ крім вивчення англійської, ви встаєте вранці і завантажені до чотирьох, а до п’яти вже вдаєтеся на тригодинне заняття, то це теж буде не кращий варіант — на заняття краще приходити бадьорим і свіжим. На щастя, у великому місті напевно знайдуться курси під будь-графік.

 За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Підготуйте свій організм до розумової роботи

Якщо заняття починаються вранці, розраховуйте час так, щоб встигнути прокинутися, добре поснідати, прийняти душ, зробити зарядку, можливо, вийти на пробіжку. І обов’язково випийте чистої води вранці. Сам по собі цей ритуал може поліпшити ваше самопочуття протягом дня. Але також ви будете працювати і вчитися продуктивніше. І більше запам’ятайте на курсах.

Ця рада актуальне взагалі для всіх, хто навчається або заробляє розумовою працею. Сюди ж можна додати і загальні поради: лягати спати з розрахунком на 7-8 годин сну, правильно харчуватися, частіше гуляти на свіжому повітрі, уникати інформаційної перевантаження (хоча б кілька годин на день відпочивати від читання/перегляду/прослуховування будь-якої інформації). І так далі.

Робіть розминку для розуму

В суботу та неділю безпосередньо перед курсами проводите зарядку протягом 10-15 хвилин. Це може бути як щось абстрактне, наприклад, рахунок у розумі, заучування невеликих віршів, загадки. Також це можуть бути вправи з англійської мови: повторення слів, наприклад. Тут не можемо упустити момент, щоб не порадити наш додаток для ефективного вивчення нових слів ED Words. В ньому можна займатися по 10-15 хвилин в день і підтримувати себе в тонусі.

Читайте також:  Топік з англійської на тему застуда | відео

 За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Поєднуйте відпочинок з навчанням у будні

Час від часу ви ж все одно знаходите годинку-другу, щоб подивитися фільм, почитати книжку або погортати стрічку новин. Це можна поєднати з вивченням мови. Дивитися фільми і серіали в оригіналі, читати англійською, підписатися на американських знаменитостей і ЗМІ.

Так ви зможете потроху закріплювати отримані знання. Навіть якщо часу на виконання домашнього завдання у будні немає зовсім. А без закріплення матеріалу на уроках англійської за вихідним мало сенсу. Адже, як ми вже говорили, проблема курсів по вихідних якраз у великих інтервалах між заняттями. За п’ять насичених днів 90% інформації вилетить з голови.

Графік онлайн-курсів

Крім коротких занять по буднях і довгих по в кінці тижня є ще онлайн-курси, як у нас в EnglishDom. В онлайн-школах ви самі підбираєте собі графік і займаєтеся один-на-один з викладачем в будь-який день тижня і час доби, починаючи з 8-9 ранку до півночі. За умови, що знайдеться вільний викладач, готовий займатися з вами в цей час. А він напевно знайдеться, адже у нас у базі їх кілька сотень, включаючи носіїв мови з США, які живуть з іншого часу.

Оплачується пакет занять. Як їх розподілити, вирішує студент. Можна поставити чотири заняття в різні дні протягом тижня, а можна поставити по два-три на суботу і неділю.

 За і проти курсів англійської по вихідних | Вчити англійську по вихідних

Отже. Ми порівняли три види курсів:

 1. Заняття по годині-півтора в будні дні персонально з викладачем, або в невеликих групах.
 2. Тривалі інтенсивні заняття по вихідних.
 3. Онлайн-курси з викладачем по скайпу.

Який з цих варіантів вам здається найбільш зручним і ефективним? Поділіться в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: