За скільки можна вивчити англійську з нуля

Кожен раз, починаючи вивчати щось нове, ми зацікавлені в строках одержання результату. Саме тому питання «за скільки можна вивчити англійську?» звучить цілком природно. Насправді, процес вивчення іноземної мови настільки індивідуальний і тонкий, що точно назвати день, коли ви заговорить англійською, не зможе ніхто. І все ж давайте спробуємо розібратися, що впливає на швидкість освоєння мовних навичок і на які терміни варто розраховувати залежно від поставлених вами цілей.

15818976e9cd3d7a87d49eb36fc4a273 За скільки можна вивчити англійську з нуля

Основні фактори, що впливають на терміни вивчення англійської

Визначити, за який час можна вивчити англійську мову з нуля, можливо, якщо спиратися на кілька ключових факторів. Термін вивчення мови, як правило, залежить від наступних умов:

  • Мета. Вам може бути потрібна англійська для поїздки у відпустку або подорож, для роботи або переїзду в іншу країну на постійне місце проживання. І якщо в першому випадку вам достатньо оволодіти мовою на базовому розмовному рівні, то для більш серйозних цілей потрібно більш поглиблене вивчення і більший обсяг знань – отже, і терміни будуть більше.
  • Частота і тривалість занять. Якщо ви займаєтеся по 2 години двічі на тиждень або рідше, то закріплення матеріалу і засвоєння інформації будуть проходити дуже повільно. При такій зниженої інтенсивності проходження одного рівня займе не менше 6 місяців, а щоб досягти середнього рівня (Intermediate) з нуля, потрібно мінімум 2 роки. Оптимальний варіант – не менше 2 годин щодня, при цьому ви можете чергувати навчальні заняття та роботу вдома.
  • Обрана форма занять. Ви можете займатися на курсах або в групі, вибрати індивідуальні години з учителем, віддати перевагу вивчення англійської онлайн або самонавчання. Найчастіше фахівці рекомендують заняття з педагогом, здатним якісно пояснити матеріал і допомогти відпрацювати мовні навики. Проте якщо у вас все в порядку з самодисципліною, ви нікуди не поспішаєте і насолоджуєтеся процесом, то цілком можете вивчити англійську з нуля самостійно – це цілком практичний і комфортний варіант.

Ще один вагомий фактор – рівень володіння мовою. Наприклад, якщо ви володієте англійською хоча б на рівні Elementary, для досягнення Upper Intermediate вам буде потрібно набагато менше часу, ніж при повній відсутності знань. Однак про це – трохи нижче.

За скільки реально вивчити англійську мову: розбираємо за рівнями

Як відомо, навчання в закордонних університетах і робота за кордоном вимагають знань англійської мови у відповідності з міжнародними рівнями. Давайте згадаємо рівні володіння мовою відповідно до загальноєвропейської та британською класифікацією.

A1 – Beginner (Початківець). Так званий базовий рівень або рівень виживання – ви можете представитися, відповісти на елементарні питання, розуміти прості фрази.

A2 – Elementary (Елементарний). Можете спілкуватися на побутові теми, розповісти про себе і близьких, володієте термінами та поняттями з основних життєвих сфер.

B1 – Intermediate (Середній/Пороговий). Ви можете спілкуватися більшість загальноприйнятих тим, описувати події, ситуації та враження, розповідати про плани на майбутнє.

B2 – Upper Intermediate (Середньо-просунутий). Ви розумієте зміст складних текстів в загальних рисах, досить спонтанно спілкуватися з носіями мови, брати участь у дискусіях та обговореннях.

C1 – Advanced (Просунутий). Ви в змозі вивчити і зрозуміти об’ємні складні тексти, спілкуватися з носіями мови в швидкому темпі, можете підготувати повідомлення або доповідь в будь-якій формі.

C2 – Mastery of Proficiency (Володіння досконало). Розумієте практично будь-які усні та письмові повідомлення, вільно володієте мовою і спілкуєтеся з легкістю навіть в швидкому темпі.

Визначаючись, скільки вчити англійську, варто визначитися з рівнем, якого ви хочете досягти. Кембриджські фахівці пропонують орієнтуватися на наступні терміни:

A1 – для переходу з нульового рівня на базовий потрібно 70-100 годин занять з викладачем на курсах і стільки ж часу на заняття вдома.

A2 – 100 годин групових або індивідуальних занять з педагогом плюс стільки ж годин необхідно займатися самостійно.

B1 – 150-200 навчальних годин плюс 200-250 годин занять вдома. Для усереднених курсів це – близько 75 занять (9 місяців) в рік, однак у цьому випадку займатися самостійно необхідно, інакше не зможете досягти бажаного рівня в потрібні терміни.

B2 – 200 годин з викладачем або репетитором і 300 годин роботи вдома. Освоївши цей рівень, ви вже можете починати підготовку до міжнародних іспитів (IELTS чи TOEFL).

C1 – ті ж 200 годин з викладачем, проте час самостійної роботи варто збільшити мінімум до 350-400 годин. На цьому рівні вже можна займатися самим за потрібне джерел і підтягнути розмовну англійську за допомогою носіїв мови.

C2 – на цьому рівні допомога викладача вже не потрібно, однак самостійна робота і регулярне занурення в мовне середовище необхідно.

Як бачите, методисти з Кембриджу наполягають на тому, що уроків у групах або індивідуальних занять з фахівцем недостатньо. Відповідь на питання, скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську мову, буде неточним, якщо не враховувати exposure – самостійні домашні заняття, які включають не виконання завдань викладача, а занурення в мову (читання книг, перегляд фільмів і серіалів, спілкування з носіями мови, подкасти). Ефективним для вивчення англійської вважається співвідношення 1 годину навчальних занять на 1 годину виконання домашніх завдань плюс 1-1,5 години exposure».

Інтенсив: всі «за» і «проти»

Ще пару-трійку десятиліть тому бажаючим освоїти мову були запропоновані привабливі відповіді на питання «за скільки можна вивчити англійську з нуля». Різні методики пропонували (і пропонують) оволодіти мовленнєвими навичками за місяць, тиждень і навіть 24 години! Однак варто довіряти подібним інтенсиву? Логічніше припустити, що обзавестися солідним словниковим запасом, як слід засвоїти граматику та вимову неможливо. І все ж фахівці знаходять у прискорених курсах певні плюси:

  • швидке навчання базовим навичкам спілкування;
  • прискорене зняття мовних бар’єрів;
  • безперервність навчального процесу, постійні заняття, швидке закріплення основних розмовних і граматичних конструкцій.

Для туристичної поїздки, відрядження або просто отримання нового цікавого досвіду інтенсиву може бути достатньо. Проте прискорений курс не підійде вам, якщо:

  • Ви націлені на поглиблене вивчення англійської. Через акцент на простоті фраз і досить поверхневих знаннях ви навряд чи заговорите ідеально.
  • Вам потрібно багато часу на вивчення кожної теми. Інтенсив передбачає стислі терміни, і докладно зупинятися на кожному нюансі не вийде.
  • Ви не любите працювати в цейтноті. Прискорений курс вимагає високої розумової напруги, і якщо ви до нього не готові, досягти результату навряд чи вийде.
  • У вас мало часу на заняття. Якісний інтенсив передбачає заняття 5 разів на тиждень по 2-3 години плюс робота вдома додатково. Якщо ви не можете виділити стільки часу щодня, від курсів не буде користі.

Як бачите, терміни оволодіння англійською варіюються від тижня до року і більше – все залежить від обраної методики і поставлених цілей. І, звичайно ж, вашого завзяття і бажання освоїти його як можна глибше – чим частіше і регулярніше ви займаєтеся, тим менше часу у вас піде на вивчення і вдосконалення важливих мовних аспектів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн