Заняття англійською мовою для дошкільнят

В ході проведення ряду експериментів, психологами і педагогами було з’ясовано, що навчати дітей іноземної мови бажано з молодшого дошкільного віку. У такому випадку діти не сприймають мову, як щось чуже для себе. Вони просто додають у свій багаж знань ще один спосіб спілкування з зовнішнім світом.

В силу поширеності англійської мови у всіх сферах життя, саме його найчастіше вибирають для вивчення. Однак, слід враховувати, що діти 3-4 років ще не можуть правильно і чітко вимовляти англійські звуки. Справа в тому, що маленькі дітки говорять досить м’яко, у їх мовленні присутні звуки «сь», «ть» і подібні їм. Тому не варто на початкових етапах вимагати від дитини приголомшливого вимови.

Заняття англійська для дошкільнят повинні бути максимально схожими на заняття рідною мовою. Адже рідна мова дитина починає вивчати з самого народження. Причому, ніхто не вимагає від нього, принаймні, протягом двох років життя вимовляти правильні і чіткі фрази. Так чому ж англійською дитина повинна заговорити через годину занять? Треба дати дитині час, і незабаром він заговорить англійською не гірше будь-якого носія мови.

Методика проведення занять

Отже, як же займатися англійською з дітьми раннього віку, щоб англійська органічно увійшов у їхнє життя?

Насамперед слід чітко обмежити час заняття. Маленькі діти не можуть сприймати нову інформацію більш 30-40 хвилин. Причому, чим молодша дитина, тим коротшим має бути урок. Щоб діти чітко розуміли, коли заняття починається, а коли закінчується, потрібно включити в нього відповідні ритуали.

Вітають дітей фрази:

Good morning/afternoon/evening. Sit down, please. – Добрий ранок/день/вечір. Сідайте, будь ласка.

При цьому потрібно вказати рукою на стільці, запрошуючи сісти. У перший раз потрібно представитися:

My name is … – Мене звуть …

Потім запитати у кожної дитини, як його звати:

What is your паме? – Як тебе звуть?

Перший час потрібно по кілька разів переводити всі вимовлені фрази. В подальшому це не потрібно.

Прощання в кінці кожного заняття може мати таку форму:

Thank you for the lesson. See you next time. Goodbye!!! – Спасибі за урок. Побачимося наступного разу. До побачення!!!

Також можна ввести физкультминутку, наприклад, щоб розім’яти пальчики. Всі діти встають, кружляють на одному місці або присідають. При цьому стискати-розтискати пальці на руках і співають пісеньку. Можна вибрати будь-яку дитячу пісню з рухомим ритмом.

При проведенні заняття англійська для дошкільнят потрібно розуміти, що абстрактним мисленням такі діти ще не володіють. Тому абсолютно марно розповідати їм правила граматики. Досить просто навчити дітей спілкуватися англійською в побуті. Уроки ділять на невеликі теми. Кожна тема проводиться протягом 4-5 зустрічей. Причому заняття повинні проводитися не рідше 3-4 разів на тиждень, інакше діти всі забудуть. Приблизний перелік тем наведено нижче.

Список тем по проведеню занять з дошкільниками

Greeting – Привітання, Sorry – Вибачення, Toys – Іграшки, Wild animals – Дикі тварини, Pets – Домашні тварини, My house – Мій дім, My family – Моя сім’я, Clothing – Одяг, Food – Їжа, Body Parts – Частини тіла, Color – Колір, Account – Рахунок, Seasons – Пори року.

В кожній темі кількість слів по-різному. Тим не менш, не слід вивчати більше п’яти нових слів або виразів за урок. Краще всього вибирати поняття, які позначають конкретні предмети, знайомі дітям. Починати рекомендують з теми «Іграшки». В її межах діти вивчають такі слова: a doll – лялька, a bear – мишко, a ball – м’яч, a car – машинка, a pyramid – піраміда, a cube – куб, та інші.

Причому, заняття англійська для дошкільнят проводять у формі прохань, пропозицій:

Give me the ball, please! – Дай мені м’яч, будь ласка!

Bring that doll, please! – Принеси ту ляльку, будь ласка!

Не потрібно вивчати з дітьми-дошколятами часи груп CONTINUOUS та PERFECT, досить простого в розумінні часу SIMPLE. Причому минулу, теперішню і майбутню форми цього часу можна використовувати.

My mother is very beautiful –Моя мама дуже красива.

The weather will be fine – Погода буде гарна.

Our cat was grey – Наш кіт був сірим.

Такі та аналогічні конструкції допоможуть дітям розповісти про себе, своєї сім’ї, домашніх тварин і ще про багато, що їх оточує.

Нижче представлено відео — приклад того, як можуть проходити заняття з англійської мови серед дошкільнят.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: