Oil and Gas

oil and gas4 Oil and Gas
crude oil – сира (неочищена) нафту, нафту-сирець.
oil – нафту (а також рослинне або мінеральне масло).
petroleum – нафту, нафту-сирець.

Brent Crude, Brent – нафту сорту “Брент”. Видобувається біля західних берегів Великобританії. Відрізняється низьким вмістом домішок (бітуму, сірки та ін) і важких вуглеводнів. Котирування цін на цей сорт нафти багато біржі використовують як індикатор цін на нафту взагалі. Кореляція між ціною нафти марки “Брент” і ціною нафти інших сортів висока, але значно менше одиниці, так як вона визначається не тільки якістю сорти, але і обсягами видобутку, місцями, для яких біржі укладають угоди, вартістю та обсягами транспортування та іншими факторами.

natural gas – природний газ (метан з невеликими домішками інших газів).
methane – метан.
propane – пропан – побічний продукт видобутку нафти (супутній газ).
butane – бутан – побічний продукт видобутку нафти (супутній газ).

cracking, fluid catalytic cracking – крекінг, каталітичний крекінг (розщеплення вуглеводнів сирої нафти на більш легкі фракції – бензин, гас та інші, з подальшим виділенням кожної з них і виділенням залишкових важких фракцій).
petrol – (брит. англ.) – бензин.
gasoline, gas – (амер. англ.) – бензин.
ligroin, naphta – лігроїн (фракція крекінгу, що використовується, в основному, як розчинник).
kerosene – керосиин.
paraffin – (брит. англ.) гас, також парафін (щодо важка фракція, яка представляє собою тверде або напіврідке аморфна речовина при кімнатній температурі)
benzene – газолін.
benzine, petroleum ether – петролейний ефір. Хімічно це не ефір, а суміш легких вуглеводнів, в основному, пентану.
begin english – група begin english.
diesel fuel – дизельне паливо.
mazut, black fuel oil, residual oil, petroleum residue тощо – мазут.

Читайте також:  Удача, успіх, невдача

oilfield – нафтове родовище (територія, під якою знаходиться родовище), а також територія, на якій здійснюється видобуток нафти.
gas field – родовище природного газу, газове родовище (територія, під якою знаходиться родовище), а також територія, на якій здійснюється видобуток газу.
oil/gas extraction – видобуток нафти/газу
oil/gas deposit – поклад нафти/газу, родовище нафти/газу, нефтеносное/газоносное відкладення.
vb – володимир бєліков (автор цієї збірки).
shelf deposit – шельфове родовище (родовище нафти, газу або інших корисних копалин на території шельфів – відносно неглибоких ділянках, що оточують материки.
oil sands – нафтоносні піски – суміш піску, пісковика і важких вуглеводнів, включаючи нафту і бітум. Розробка нафтоносних пісків стала економічно доцільною внаслідок значного зростання цін на нафту в останні десятиліття.
shale oil – сланцева нафту (нафту, що знаходиться в мікроскопічних порах сланців).
shale gas – сланцевий газ (газ, що знаходиться в мікроскопічних порах сланців).
shale – сланець (кам’яниста порода, сформована з конгломерату дрібних частинок різних мінералів з порами між ними. Часто ці пори заповнені газом чи нафтою).
fracking, hydraulic fracturing – гідравлічний розрив пласта. В даний час застосовується для видобутку нафти і газу зі сланців. Також використовується для стимуляції видобутку з традиційних родовищ, якщо вихід нафти або газу частково заблокований.

drilling – буріння.
oil/gas well – нафтова/газова свердловина.
derrick, drilling rig – бурова вишка.
oil pump/derric – нафтова вишка (насос, який качає нафту з свердловини. Використовується, якщо нафта знаходиться неглибоко, і не виходить сама).
oil platform – нафтопромислових платформа, яка спирається на морське дно. Використовується для буріння шельфових свердловин і видобутку нафти з шельфу.
pipeline трубопровід.
pumping plant – насосна станція (встановлюються уздовж трубопроводів нафти і газу на певній відстані один від одного для подолання гідравлічного/аеродинамічного опору трубопроводу. При перекачуванні нафти, що на цих станціях нафту також підігрівають для зменшення її в’язкості).

Читайте також:  Dogs – собаки

oil spill – розлив нафти. Зазвичай, результат аварії на нафтових свердловинах, особливо, шельфових родовищах, або результат катастрофи з нафтовим танкером. Значні розливи нафти призводять до екологічних лих на великих територіях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: