Як навчитися розуміти англійську мову на слух

Розуміння англійської мови — одна з найскладніших завдань для тих, хто вивчає англійську мову.

На уроках часто стикаєшся з тим, що під час прослуховування аудіювання багато навчаються вимовляють: «Ми нічого не зрозуміли» або: «Там надто швидко говорять». Деякі в цей час раптово починають панікувати і переконувати себе в тому, що вони не здатні сприймати на слух англійську мову в достатній мірі.

Складності в розумінні англійської мови можуть виникати з трьох причин:

 • недостатній словниковий запас;
 • невірні знання про вимові слів;
 • недолік практики сприйняття мовлення носіїв мови на слух.

 

Радимо прочитати кілька корисних порад тим, хто вивчає мову і хоче навчитися розуміти англійську мову на слух:

 1. Щоб навчитися чути, треба слухати!
 2. Необхідно регулярно практикуватися в користуванні англійською мовою. Якщо є можливість поспілкуватися з носіями мови, обов’язково скористайтеся нею. Практика і регулярні заняття – ключ до успіху.
 3. Не забувайте всіма доступними засобами поповнювати свій словниковий запас. Подумайте, чи ми зможемо почути ті слова, яких не знаємо?
 4. Намагайтеся розуміти прослушанное не перекладаючи на російську мову, щоб уявний переклад не увійшов у звичку.Наприклад, якщо переводити в розумі те, що почули від співрозмовника (якщо ви спілкуєтеся з співрозмовником, а не прослуховуєте запис), — це призводить до виникнення бар’єру між вами і співрозмовником, оскільки час витрачається на те, щоб перевести слова, які незрозумілі, в цей час ви не слухаєте того, що вам говорять (Ви ж не можете сказати співрозмовнику: «Почекай, не говори, поки я переведу те, що ти сказав»).
 5. Прослуховуйте аудіозаписи як можна частіше, але короткими періодами. Візьміть одну пропозицію, прослухайте його кілька разів, поки не зрозумієте 100% сказаного.
 6. Для початку дивіться дитячі навчальні мультфільми англійською мовою. Так само повчальні мультфільми, призначені для розвитку у дітей творчих здібностей.
 7. Слухайте час від часу музику англомовних виконавців – це ще один спосіб звикнути до мови. В сучасних піснях слова “зраджують”, ставлять наголос не там, де потрібно, для рими.
 8. Потім переходьте до перегляду фільмів. Спочатку спробуйте подивитися фільм англійською мовою з англійськими субтитрами. Ні в якому разі не з росіянами – від такого перегляду не буде ніякого толку в плані вивчення мови. З англійськими субтитрами “незрозуміла злиту мова” відразу перетвориться в легко розуміється.
 9. Грайте тільки в освітні ігри на англійській мові з озвучуванням. За допомогою ігор у вас виявиться здатність сприймати живу мову на слух. Якщо розумієте мова мультиплікаційних персонажів, то проблем з мовою не буде.
 10. Є один чудовий спосіб осягнення специфіки іноземної мови, написання диктантів. Знайдіть будь-який текст англійською в аудіо форматі, виберіть невеликий уривок і прослуховуйте, зупиняючи після кожного речення і записуючи все, що почули. Не забудьте знайти готовий текст оригіналу (паперовий варіант аудіокниги, субтитри до фільму), щоб потім можна було перевірити себе. При перевірці звертайте увагу на звучання тих фраз, які вам почути не вдалося. Регулярне написання таких диктантів істотно підвищить Ваш рівень розуміння англійської мови.
Читайте також:  Parts of body — частини тіла

Повторюйте все це кожен день, слухайте, слухайте і ще раз слухайте. Спочатку не будете розуміти практично нічого, крім окремих слів, через якийсь час до вас почне доходити сенс сказаного. І протягом двох-трьох місяців, ваше вміння розуміти англійську мову помітно покращиться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: